Altın Bilezik Modelleri Nedir?

Takılar gündelik yaşamda insanların elbiselerinin tesirini güçlendiren objelerdir. Bu aşamada da insanların kendi zevklerine gore oldukça değişik seçenekler çıkar. Kimi insanoğlu imitasyon olan takıları seçer ve kullanır. Kimileri de gerçek taş  ve madenden meydana getirilen ürünleri seçer. Onlardan bir tanesi de bir yatırım aracı olarak görülen altından meydana getirilen mücevherlerdir. Bu grupta birçok kadının favori ürünü ise altın bileziklerdir.

Altın bilezik modelleri mevzusunda insanların karşısına sayısız seçenek çıkar. Klasik olanlar, burma olanlar, düşlem modeller, değişik taşlar ile süslü olanlar, hususi tasarım olanlar, Meşhur Trabzon bileziği, iki değişik altın rengi ile yapılanlar ilk başta söylenebilecek olanlardır. Burada 22 ayar, 11 ayar benzer biçimde değişik altın ayarları ile meydana getirilen modeller mevcuttur.

Altın Bilezik Alırken Bilinmesi Gerekenler

Altın bilezik alırken şu hususlara dikkat edilmelidir:

  • Malum ve güvenilir adreslerden altın bilezik alınmalıdır.
  • Yatırım amaçlı olarak da düşünülüyor ise burma bilezik ve 22 ayar olanlar tercih edilmelidir.
  • Ne amaçla takılacak ise ona uygun alım yapılmalıdır.
  • Kişinin giyim seçimi ile uyumlu olan modeller seçilmelidir.
  • Kişinin bilek ölçüsü ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Aksi takdirde bilekten düşebilir ya da kolda oldukça fazla gevşek durarak çirkin bir görünüme sebep olur.
  • Bilezik alan kişinin yaşı da modelde mühim faktördür. Kimi tasarımlar delikanlı zamanlarında olan insanlara hitap ederken kimi tasarımlar olgun bayanların tercih edebileceği şekildedir.

Altın Bilezik Iyi mi Kullanılır?

Altın bilezikler bayanların en mühim mücevherleri arasındadır. Tüm yaşlarda, tüm dönemlerde kullanılabilir. Gene de kombin yaparken eğreti ve itici durmaması adına kullanılan giysilere itina gösterilmelidir. Altın bilezik ile uyumlu renklerde olan kombinler tercih edilmelidir. Daha klasik bir takı olduğundan gündelik kullanımda imitasyon başka bilezikler, bileklikler olmadan tek başına takılmalıdır.

Kolsuz elbiseler, şık bluzlar ile oldukça güzel bir kombin yaratacağı unutulmamalıdır. Pırlantalı bir bilezik ise o vakit pırlanta tek taş küpe ve yüzük ile tamamlanabilir. Bilezik kullanırken bilekte duran bilezik sayısının da oldukça fazla önemi vardır. Gramaj olarak ağır ve eni geniş modeller tercih ediliyor ise tek tane kullanmak en doğrusu olacaktır. Fakat daha hafifçe ve dar bilezikler seviliyor ise sayı daha da fazlalaşabilir. Bileziklerin şık durması için bir öteki unsur de bilezik modelidir. Şık ve biçim duruş sergilemek isteyen hanımefendiler birden fazla bilezik takınacak ise kesinlikle modelleri aynı olmalıdır. Birbirinden değişik modelleri aynı anda takınmak oldukça çirkin bir görünüme sebep olur.

Bilezik takınmayı seven hanımefendiler kalınlığı ne olursa olsun gece yatmadan ilkin kesinlikle bilekten çıkarılmalıdır. Gece uykuda yatma pozisyonuna gore bilezik eğilir ve yuvarlak şekli bozulur.

Altın Bilezik Tutarları Hakkında 

Son olarak altın bilezik tutarları hakkında data vermek gerekir ise şunlar söylenebilir: Altın bileziklerde tutarları belirleyen en temel unsur hangi ayar altın olduğudur. Bunun yanı sıra o günkü altın gram fiyatı, altın bilezik üstünde taş benzer biçimde öteki malzemelerin olup olmaması, işçilik de sayıları etkileyen faktörlerdir. An be an rakamlar bilhassa 22 ayar altın bileziklerinde değişim izah edebilir. Hangi ayarın fiyatı belirleme mevzusundaki tesiri kadar bilezik üretilirken kullanılan yöntemdir. Bilezikler üretilirken ya el işçiliği uygulanır ya da yapınış üretim yapılır. Eğer tercih edilen bilezik işçiliği fazla olan bir bilezik ise ona gore fiyatı da yüksek olacaktır. Daima işçilik oranı ile fiyat aynı oranda olur. Daha ekonomik bir bilezik satın almak isteyenlerin seri üretim ile satışa sunulan modeller tercih edilmelidir.

  • Leave a Comment