Borsa İstanbul Üstün dereceli Kapanış Yapmış oldu

Borsa İstanbul’da işlem gören piyasalar yaşanmış olan dalgalanmalar sebebiyle yatırımcısını bir sevindirip bir üzüyordu. Sadece dün gözlenen kapanış seviyeleri adeta üstün dereceli göstergelerinin çalışmasına sebebiyet verdi. Üstün dereceli bir kapanışa imza atarak 19 Ekim 2020 evveliyatına adını yazdıran Borsa İstanbul, yatırımcısını bu kez güldürdü. Son 8 aylık periyot değerlendirildiği vakit en yüksek kapanışı gerçekleştiren Borsa’nın yeni günde iyi mi bir kapanış yapacağı merak mevzusu oldu.

BIST 100 Hisseleri En Yüksek Kapanışa İmza Attı

 

Türk Borsası’nın nabzını tutan Borsa İstanbul, 22 Ekim 2020 zamanı ile beraber son 8 ayın rekorunu yatırımcısına yaşattı. BIST 100 hisseleri adeta uçuşa geçti. Hisseler tam tamına %1,06 oranında kıymet kazanmıştır. Böylece 1.205,37 benzer biçimde yüksek seviyelerdeki bir puanla kapanış gerçekleşti. Borsa İstanbul en yüksek kapanış yardımıyla ekonominin nabzını tutmaya başladı.

Canlı Borsa Ekranı ile Hisse Senetlerinin Tırmanışa Geçmiş olduğu Gözlendi

 

Borsa İstanbul kapanış sonrasında elde edilmiş veriler neticesinde adeta tırmanışa geçti. Canlı borsa ekranı ile takip edilen hisselerde değişik oranlarda artış yaşandı. En yüksek artış gezim sektöründe yaşandı. %6,52’lik oranla adını ilk sıraya yazdıran gezim sektörü yatırımcısının yüzünü güldürdü. Borsa İstanbul en oldukca kaybettiren sektör endeksi ise; %1,53’lük oranla elektrik oldu. Bankacılık sektör endeksi %4,41’lik oranla makul seviyelerden bir kapanış gerçekleşti. Böylece BIST 100 hisseleri son zamanların en dikkat çeken gününü yatırımcısına yaşattı.

Bugün Borsa İstanbul Kapanış Puanı Kaç Olacak?

 

Borsa İstanbul hisse senetleri küresel çapta yaşanmış olan birçok vakadan etkileniyor. Koronavirüs pandemisinin devam etmesi ve bu kapsamda alınan önlemler, bugün görüşülecek teşvik paketleri benzer biçimde birçok gelişme Borsa İstanbul kapanış puanı açısından tesir gösterecek etmenler içinde yer ediniyor. 20 Ekim tarihinde 17 Şubat 2020 tarihinden bu yana en yüksek kapanışı gerçekleştiren BIST, 1.205,37 puanla üstün dereceli kırmıştı. Bugün şu demek oluyor ki; 20 Ekim Borsa İstanbul kapanış puanı için uzman analistlerden bir öngörü geldi. Azca ilkin de belirttiğimiz gelişmelerin borsaya tesir etmesi üstüne 1.210 puan benzer biçimde daha da yükselen bir puandan kapanışın gerçekleşeceği düşünülmekte. Borsa gündem canlı borsa sonuçlarıyla kapanış puanlarını takip edeceğiz.

  • Leave a Comment