Merkez Bankası Olağan Genel Kurulu yapılmış oldu

Merkez Bankasının 88. Hesap Süreci Olağan Genel Kurulu, Başkan Murat Uysal başkanlığında, bankanın yönetim merkezi toplantı salonunda yapılmış oldu.

Genel kurul toplantısında, Banka Meclisi ve Denetleme Kurulunun 2019 hesap yılına ilişkin raporları ve kar dağıtımıyla ilgili teklifi görüşüldü ve onaylandı.

15 Mart 2019’da meydana getirilen olağan genel kurul toplantısında, TCMB Banka Meclisi üyeliklerine seçilen Hayrettin Demircan ve Ahmet Keçeci’nin, görevlerine başlamayacak olmaları sebebiyle, 1 Mayıs 2019’dan itibaren vazife yapmak suretiyle yerlerine seçilen Başak Tanınmış Yücememiş ve Mehmet Aktaş’ın üyelikleri onaylandı. Yücememiş ve Aktaş, 30 Nisan 2022’ye kadar görevde duracak.

TCMB Banka Meclisi üyeliklerine, vazife süreleri dolacak Vehbi Çıtak ve Ömer Duman’ın yerine de seçim yapılmış oldu. Oylama sonucunda Banka Meclisi üyeliklerine, Ömer Duman tekrardan seçilirken, diğeri üye ise Elif Haykır Hobikoğlu oldu. Hobikoğlu ve Duman, 30 Nisan 2023’e kadar görevlerini sürdürecek.

Öte taraftan Denetleme Kurulunda vazife süresi sonlanmış Mehmet Murat Özdil’in yerine de Suat Sarıgül seçildi. Sarıgül, 30 Nisan 2022 evveliyatına kadar vazife meydana getirecek.

  • Leave a Comment